Yangın Tatbikatları
Hizmetler

Yangın Tatbikatları

Image
FİRMAMIZ TARAFINDAN SAĞLANAN TATBİKATLAR İLE;

YANGIN SÖNDÜRME CİHAZLARININ KULLANIMI

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDAKİ YÖNETMELİK

YANGIN SÖNDÜRME METODLARI

HORTUM VE HİDRANT KULLANIMI

HANGİ TİP YANGINLARDA HANGİ CİHAZLARIN ETKİLİ OLABİLECEĞİ

YANGIN SINIFLARI

YANGIN ANINDAKİ VE LOKASYONDAKİ TEHLİKE OLUŞTURABİLECEK UNSURLAR

ACİL DURUM PLANLAMASI GİBİ BİRÇOK KONU HAKKINDA FİRMA ÇALIŞANLARI OLARAK BİLİNÇLENEBİLİRSİNİZ.

Binaların Yangından Korunması Yönetmeliği'ne göre aşağıdaki maddelerin esas alınması tanımlanmıştır

.

Madde 127 - Yapı, bina, tesis ve işletmelerden; 10 bağımsız bölümü olan konutlar ile 50 kişiden fazla insan bulunan her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde aşağıdaki ekipler oluşturulur.

Söndürme ekibi,

Kurtarma ekibi,

Koruma ekibi,

İlk yardım ekibi.

Diğer yapı, bina, tesis ve işletmelerde ise; sahip, yönetici veya amirin uygun göreceği ekipler kurulur ve diğer önlemler alınır.

Madde 130 - Yapı, bina, tesis ve işletmelerde oluşturulan ekiplerin personeli; amir, sahip veya yöneticilerinin sorumluluğunda yangından korunma, yangının söndürülmesi, can ve mal kurtarma ile ilk yardım faaliyetleri ve itfaiye ile işbirliği ve organizasyon sağlanması konularında, gerekirse mahalli itfaiye ve sivil savunma teşkilatlarından yararlanılarak eğitilir ve yapılan tatbikatlar ile bilgi ve becerileri arttırılır. Ayrıca, bütün görevliler ve gece bekçileri, binadaki yangın söndürme alet ve edevatının nasıl kullanılacağı ve en kısa zamanda itfaiyeye nasıl ulaşılacağı konularında tatbiki eğitimden geçirilir.

FİRMAMIZ PROFESYONEL EKİP BİLİNCİ İLE SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZE TATBİKAT, YANGIN EĞİTİMLERİ VE SERTİFİKALARI SUNMAKTADIR.